معرفی وبلاگ
سلام //سم الله الرحمن الرحيم به بنيادمهدي موعود(عج) شهرستان شهرضا خيلي خوش آمديد! /در ابتدا روی عنوان اصلی وبلاگ کلیک نمائید تا تمامی مطالب وبلاگ در دسترس شما قرار گیرند/ با تشکر از بازدید شما دوست عزیز/
صفحه ها
دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 12027
تعداد نوشته ها : 39
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
حمید رضا علیخانی

جستجوی ناشران و نویسندگان

مجید محبوبی : رمان نویس(رمان های مذهبی)
تربت و دریا (داستانهایی از زندگی علما)هدیه (داستان هایی از زندگی علما)

تربت و دریا        

https://ketabeqom.com/fa/sites/bookInfo?bId=14075
         جستجوی ناشران و نویسندگان

          حیدری ابهری غلامرضا

                     -------------------------------------------------


خواب و تعبیر
--------------------------------------------------------------------------
https://ketabeqom.com/fa/sites/books?cId=307
------------------------------------------------------------------------
داستان های شگفت از خواب های واقعی

داستان های شگفت از خواب های واقعی

-------------------------------------------------------------------------


     کتابهایی که در این وبلاگ معرفی می شوند

       

              از نویسندگان معرفی شده

       

           در بخش : آرشیو داستان هاست.وب سایت های مرکزتحقیقات نور قم 

پایگاه اینترنتی مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی در سال 1379 و به منظور معرفی فعالیت ها، محصولات و نرم افزارهای مرکز راه اندازی گردید. این پایگاه در موضوعاتی مانند: معرفی مرکز و زیر مجموعه های آن، معرفی نرم افزارهای مرکز، ارائه اخبار و اطلاعات جدید مرکز، دریافت کد فعال سازی نرم افزارهای مرکز، ارائه پرسش و پاسخ مربوط به محصولات مرکز، انجمن کاربران نور و... فعالیت می کند.
آدرس اینترنتی : www.noorsoft.org
این پایگاه در سال ١٣٨۴ و با هدف ایجاد بانک اطلاعاتی گسترده از مجلات حوزه علوم اسلامی و انسانی، پایه‌ریزی گردیده و در بردارنده هزاران شماره مجله در صدها عنوان از مجلات کهن تا امروز می باشد. این پایگاه علاوه بر عرضه و امکان ذخیره‌سازی مجلات به صورت تمام‌ متن و تمام ‌تصویر، قابلیت‌هایی چون: جستجو، نقد، برگزیدن، مدیریت مقالات و نیز اطلاعات مربوط به صاحبان آثار را در اختیار کاربر قرار می دهد.
آدرس اینترنتی : www.noormags.ir
پایگاه حوزه با هدف ترویج فرهنگ دینی، در سال 1377 پا به عرصه وجود گذاشت. در آن زمان این پایگاه اولین مرجع ارائه محتوا و معارف شیعی به زبان فارسی بود. اکنون این پایگاه شامل انبوهی از اطلاعات است که دسترسی به بیش از 55000 مطلب به صورت موضوعی؛ متن کامل قرآن کریم، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه به همراه ترجمه و شرح؛ متن کامل 50000 مقاله از 2500 شماره مجله؛ ارائه مشخصات 20000 پایان نامه و ارائه 5000 پرسش و پاسخ در موضوعات مختلف دینی از آن جمله است.
آدرس اینترنتی : www.hawzah.net
این پایگاه در تیرماه 1393 و با هدف عرضه فعالیت های حدیثی مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی در وب راه اندازی گردید. جامع الاحادیث بزرگ ترین وبگاه حدیثی شیعه است که جهت تسهیل فعالیت های پژوهشی علاقمندان و متخصصان حدیث، فعالیت می کند. در حال حاضر نزدیک به 415000 حدیث از 278 جلد کتاب حدیثی شیعه، در آن ارائه شده است. جستجو در احادیث، امکان مشاهده روایات مشابه، امکان مقایسه روایات با یکدیگر، امکان دسته بندی روایات و امکان ایجاد پروژه های پژوهشی شخصی، از مهم ترین ویژگی های این پایگاه است.
آدرس اینترنتی : www.noorhadith.ir
این پایگاه در سال 1385 و با هدف عرضه کتاب های تخصصی حوزه علوم اسلامی و انسانی بر روی شبکه جهانی اینترنت راه اندازی گردیده و در بردارنده هزاران جلد از منابع ارزشمند علوم اسلامی در موضوعاتی همچون: علوم قرآن و تفسیر، علوم حدیث، ادعیه و زیارات، تاریخ و سیره، فقه، اصول، اخلاق و عرفان، و... به همراه قابلیت های منحصر به فرد پژوهشی می باشد.
آدرس اینترنتی : www.noorlib.ir
سمیم نور به عنوان نخستین سامانۀ مشابه‌یاب متون فارسی، در سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرد. هدف از تأسیس این سامانه، بررسی میزان مشابهت متون به منظور پیشگیری از ارتکاب تقلب در انواع پژوهش و در نتیجه کمک به سلامت تولید علم، به‌ویژه در حوزۀ علوم انسانی است. «سمیم نور»، مقالات، پایان‌نامه‌ها و متون ارائه‌شده از سوی کاربران را با استفاده از فنون مشابهت‌یابی با حجم انبوه اطلاعات متنی در اختیار مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (اعم از مقاله، کتاب و سایر متون) می‌سنجد و ضمن یافتن عبارات مشابه، امکان مقایسۀ متون با یکدیگر را فراهم می‌سازد.
آدرس اینترنتی : www.samimnoor.ir
سایت گروه متن‌کاوی با هدف برقرای ارتباط با مؤسسات دیگر و همچنین پژوهشگران و دانشمندان حوزۀ متن‌کاوی ایجاد شده است. در این سایت، اخبار آخرین دست‌آوردهای مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی به‌علاوۀ ابزارها و دادگان‌های تولیدی این مرکز و همچنین مقالات چاپ‌شده پژوهشگران متن‌کاوی مرکز ارائه شده است.
آدرس اینترنتی : textmining.noorsoft.org
این پایگاه در سال 1386 و با هدف اطلاع رسانی در زمینه معرفی محققان راه اندازی گردیده است. معرفی هزاران محقق و پژوهشگر حوزه علوم انسانی و آثار آنان، امکان دستیابی به اطلاعات محققان از طریق فهرست الفبایی محققان، فهرست پژوهشگران بر مبنای تخصص، فهرست محققان براساس مراکز و همچنین امکان ویرایش اطلاعات توسط خود محققان از امکانات مهم این پایگاه است.
آدرس اینترنتی : www.andishvaran.ir
پایگاه امام علی علیه السلام در سال 1379 و به دنبال اعلام این سال به نام مبارک امیر المؤمنین علی علیه السلام راه اندازی گردید. در این پایگاه مطالب گوناگون درباره ی اندیشه، سیره، شیعه و فضایل امام علی علیه السلام و همچنین متن و ترجمه نهج البلاغه به همراه شرح، مصادر و مستدرکات آن و متن کامل کتاب الغدیر به همراه ترجمه ی فارسی با امکان دسترسی به فهرست موضوعی کتاب الغدیر ارائه گردیده است.
آدرس اینترنتی : www.imamalinet.net
این پایگاه در سال 1385 و در پی نامگذاری این سال از جانب مقام معظم رهبری به نام پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله) راه اندازی گردید که در بردارنده مطالب مرتبط با با پیامبر اعظم (ص) در موضوعاتی همچون: سخنان پیامبر(ص)، تاریخ، سیره، اهل بیت پیامبر(ص) و... می باشد.
آدرس اینترنتی : www.rasoolnoor.com
پایگاه ویکی‌نور، دانشنامه‌ای تخصصی در موضوع کتاب‌شناسی و زندگی‌نامه پدیدآورندگان کتاب‌هاست که مقالات آن، توسط بخش تألیف و تدوین مرکز، طی سال‌های متمادی نگاشته شده است. هدف از این پایگاه، آشنایی و توسعه اطلاعات دانش‌پژوهان در زمینه دانش کتاب‌شناسی و زندگی‌نامه پدیدآوران آنهاست. ویکی‌نور با برقراری ارتباط دوسویه با کاربران، دنبال ویرایش، تصحیح، تکمیل و تولید بیشتر محتوای علمی برای پژوهشگران است.
آدرس اینترنتی : www.wikinoor.ir
«نورنگ» پایگاهی برای تولید و عرضۀ زمینه‌های تصویری اسلامی و ایرانی در فضای مجازی است. نورنگ از سال 1390فعالیت خود را آغاز کرده و با استفاده از المانهای تصویری و سایر نقوش و خطوط اسلامی و ایرانی به تولید پس‌زمینۀ ویندوز، قالب‌های وبلاگ، قالب پاورپوینت، بسته‌های متغیر پس زمینه ویندوز و کارت پستال الکترونیک می‌پردازد.
آدرس اینترنتی : www.noorang.ir
معرفی نرم‌افزار اندرویدی همراه نور و نسخه ویندوزی آن با عنوان کتاب‌خوان نور، واسطی برای مطالعه‌ی قانونی کتاب الکترونیک بر روی موبایل، تبلت و رایانه شخصی هستند؛ پایگاه همراه نور نیز به شما این امکان را می‌دهد تا از طریق وب نسبت به جستجوی کتاب مد نظر خود، مشاهده متن مختصر هر کتاب و در نهایت خرید کتاب جهت استفاده در نرم‌افزارهای همراه نور و کتاب‌خوان نور اقدام نمائید.
آدرس اینترنتی : www.hamrahnoor.ir
این پایگاه اواخر سال 1395 با نام تجاری آی‌نجوم فعالیت خود را آغاز نمود. هدف از تأسیس این سامانه، دیجیتالی کردن و دسترس‌پذیر کردن متن نسخه‌های خطی و منابع چاپی به منظور ایجاد قابلیت جستجو و بازیابی و تدوین جمعی آنهاست. آی نجوم، نسخ خطی، سنگی و کتاب‌های چاپی را در موضوعاتی همچون: هیئت، تقویم، قبله‌یابی، زیج، ابزار نجومی، احکام نجوم، سرگذشت‌نامه دانشمندان، نجوم در قرآن و... به همراه قابلیت‌های منحصر به فرد پژوهشی در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.
آدرس اینترنتی : www.inojoom.ir
سامانه دسترسی از دور نور (سداد نور) وظیفه فراهم سازی امکان دسترسی به نرم افزارهای نور از طریق اینترنت و بدون نیاز به نصب برنامه ها و همچنین اجرا در بسترهای غیر ویندوزی را بر عهده دارد. از آنجا که محصولات مرکز دارای حجم زیادی بوده و جهت اجرا نیازمند امکانات سخت افزاری قوی می باشد، امکان عرضه برنامه کاربردی آنها روی تبلت ها و تلفن های هوشمند با توجه به محدودیت های آنها وجود ندارد. به همین دلیل با توجه به فراگیرشدن استفاده از اینترنت، مرکز تصمیم گرفت از مدل vDesktop برای عرضه محصولات خود در این بسترها استفاده کند.
آدرس اینترنتی : www.sadaadnoor.ir

                کتابخانه دیجیتال نور

               محمد محمدی اشتهاردی

                           نمونه کتابها 
  
      


                 کتابخانه دیجیتال نور  

               حیدری ابهری غلامرضا

            کتابهای قرآنی کودک ونوجوان

----------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------


جستجوی عنوان پدیدآورنده "حیدری ابهری، غلامرضا": ۱ عنوان


جستجوی عنوان پدیدآورنده "خدامیان آرانی، مهدی": ۱ عنوان
X